Aktualności
 • Jesteśmy sponsorem Węgiel Film Festival

  2018-04-04 19:13

  W tym roku już po raz piąty wspieramy Węgiel Film Festival.

   

  Tym razem to już XV jubileuszowa edycja Festiwalu, organizowanego przez studentów WRiTV UŚ. Jego ideą jest prezentacja twórczości studentów szkół filmowych z całego świata. Odbędzie się w dn. 12-13 kwietnia 2018 r. w nowej siedzibie WRiTV w Katowicach.

 • Premiera "Reżyserii filmowej" Davida Mameta

  2016-12-01 15:41

  Dziś do księgarń trafia Reżyseria filmowa Davida Mameta.


  To druga książka tego autora wydana przez Wydawnictwo Filmowe. Pierwsza - Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wywołała ożywione dyskusje, zwłaszcza w środowisku teatralnym.


O wydawnictwie

O nas

Wydawnictwo Filmowe zostało stworzone przez ludzi kochających kino dla ludzi kochających kino. Chcemy zapełnić lukę na rynku wydawniczym i dostarczać Czytelnikom książki, które są nie tylko podręcznikami zawodowymi, ale pozostając cennym źródłem wiedzy dla profesjonalistów, mogą zaciekawić i zainspirować wszystkich odbiorców o zainteresowaniach humanistycznych.

Dodaj swój adres, aby otrzymywać interesujące informacje na swoją skrzynkę.

Script Fiesta w Warszawskiej Szkole Filmowej

Aktualności » Script Fiesta w Warszawskiej Szkole Filmowej

Od 5 do 11 maja Warszawska Szkoła Filmowa organizuje Script Fiestę - warsztaty, wykłady i dyskusje na temat pisania scenariuszy z udziałem twórców filmowych i producentów.

Script Fiesta jest wyjątkową okazją także dla początkujących scenarzystów, którzy będą mogli m.in. zobaczyć, jak wygląda spotkanie z producentem. Na Pitch Fieście - imprezie towarzyszącej, autorzy będą mieli możliwość spotkania z producentami, zainteresowania ich swoimi pomysłami i nawiązania nowych kontaktów zawodowych.

Wykłady i spotkania autorskie poprowadzą twórcy filmowi: Maria Sadowska i Katarzyna Kwiatkowska („Dzień Kobiet”), Piotr Wereśniak („Killer”, „Stacja” i „Och, Karol 2”), Wojciech Lepianka („Edi”,„Mój rower”), Katarzyna Rosłaniec („Galerianki” i „Baby Blues”) Bogusław Linda („Przypadek”, „Psy”, „Paradoks”) i Igor Brejdygant („Paradoks”), a także przedstawiciele partnerów festiwalu czyli: HBO Polska, CDP.PL oraz KIPA.

Praktyczne warsztaty dla scenarzystów dotyczyć będą m.in. konstrukcji fabuły metodą sekwencyjną (Agnieszka Kruk), pracy nad scenariuszem dokumentalnym (Mirosław Przylipiak), typów osobowości (Dorota Latos). Barbara Hasiak opowie jak prezentować swoje projekty filmowe, a Mariusz Cząba wprowadzi słuchaczy w świat pracy na archetypach. Karol Król nauczy, jak zorganizować społecznościową akcję, która umożliwi zebranie środków na własną produkcję.

Nie Script Fieście nie zabraknie także twórczych sporów i dyskusji. W panelach dyskusyjnych weźmie udział m.in. Michał Dębicki prezes CDP.pl, który opowie o tworzeniu scenariuszy do gier. Dorota Chamczyk, Barbara Hasiak i Justyna Stefaniak opowiedzą o tworzeniu serialu „Na Wspólnej”, który w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie.

Wykłady mistrzowskie Pilar Alessandry dotyczyć będą przygotowania jednominutowego pitchingu oraz pisania scenariusza kiedy mamy na to tylko 10 minut dzienne. Praktyczne wskazówki scenarzystki pracującej w Hollywood są na wagę złota.

Script Fiesta i w tym roku będzie niezapomnianym wydarzeniem, podczas którego twórczy zapał udzieli się wszystkim. Mamy nadzieję, że impreza zainspiruje uczestników do pisania jeszcze lepszych scenariuszy. W tych dniach niezależnie od stażu, wiedzy i umiejętności, połączy nas ta sama pasja - pisanie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Autor:A
 
 • Dodaj link do:
 • www.facebook.com
Koszyk: 0
Partnerzy

 

 

 PARTNERZY WYDAWNICTWA FILMOWEGO

 

 

 

 

 

 

 

Cytat tygodnia

Aktorstwo nie jest zawodem dla lękliwych. W dawnych czasach aktorów grzebano na rozstajach dróg z kołkiem wbitym w serce. Ich sposób gry tak bardzo poruszał widzów, że bali się ich duchów. Wspaniały komplement.


Tamci artyści nie grali po to, by dostać się do szkoły aktorskiej albo otrzymać dobrą recenzję, ale by wzbudzić w widzach lęk o ich własne dusze. I to jest moim zdaniem wzorzec dla każdego aktora.


David Mamet, Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie

Dane adresowe

Wydawnictwo Filmowe

Aneta Batko-Banaszek

ul. Wybickiego 45

32-400 Myślenice

tel. 503 688 915

NIP 681 146 40 44

Bank Pekao SA 
nr konta:

12 1240 5051 1111 0010 4270 1128