Aktualności
 • "Prawda I fałsz" - dodruk książki D. Mameta

  2023-01-13 20:07

  Dostępny jest już dodruk książki Davida Mameta "Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie".

 • Jesteśmy sponsorem Węgiel Film Festival

  2018-04-04 19:13

  W tym roku już po raz piąty wspieramy Węgiel Film Festival w Katowicach.

   

  Tym razem to już XV jubileuszowa edycja Festiwalu, organizowanego przez studentów WRiTV UŚ. Jego ideą jest prezentacja twórczości studentów szkół filmowych z całego świata. Odbędzie się w dn. 12-13 kwietnia 2018 r. w nowej siedzibie WRiTV w Katowicach.

O wydawnictwie

O nas

Wydawnictwo Filmowe zostało stworzone przez ludzi kochających kino dla ludzi kochających kino. Chcemy zapełnić lukę na rynku wydawniczym i dostarczać Czytelnikom książki, które są nie tylko podręcznikami zawodowymi, ale pozostając cennym źródłem wiedzy dla profesjonalistów, mogą zaciekawić i zainspirować wszystkich odbiorców o zainteresowaniach humanistycznych.

strona główna|Książki|Autorzy » Lew Hunter |O Wydawnictwie

Lew Hunter

Kurs pisania scenariuszy
Lew Hunter
Wydaniepierwsze
PrzekładTomasz Szafrański
Tytuł oryginałuLew Hunter's Screenwriting 434
Data premierymaj 2013
Opracowanie graficzneRobert Kleemann
Format153x229
Oprawamiękka
Liczba stron420
ISBN978-83-63616-01-4

 • ico_.pdf, PRZECZYTAJ FRAGMENT

„Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zrealizowało marzenia o zostaniu scenarzystami jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter, doświadczony autor i profesor uważany za jednego z najlepszych nauczycieli scenariopisarstwa w Stanach Zjednoczonych. W przemyśle filmowym spędził ponad czterdzieści lat, a jako scenarzysta, opiekun literacki, producent i nauczyciel był zaangażowany w development ponad pięciu tysięcy projektów.

Wiedzę tę od lat przekazuje w kursie pisania scenariuszy pod nazwą „434”, który szybko zyskał miano kultowego. Kurs ten wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia amerykańskich scenarzystów, takich jak David Koepp (Azyl, Park Jurajski, Życie Carlita), Alexander Payne (Schmidt, Bezdroża) czy Joel Schumacher (Klient, Upadek).

Niniejsza książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w legendarnym kursie. Z właściwym sobie poczuciem humoru i pozbawioną skrupułów bezpośredniością Lew Hunter prowadzi Czytelnika przez każdy etap tworzenia scenariusza. Traktuje go tak samo, jak swoich słuchaczy za oceanem – ucząc, strofując, poprawiając i cały czas autentycznie bawiąc. 

 

Nie wiem, jak przekazać „wielkość” Lew Huntera! Pracowałem  z nim na UCLA przez 27 lat.  Byłem świadkiem jego sukcesów. Mówić o wartości jego dzieła dla przyszłych scenarzystów jest po prostu nietaktem!

                                                                                                              Jerzy Antczak

 

Chcecie iść na kolejny bankiet z producentami, nadrabiać brak wiedzy nawiązywaniem znajomości w branży? Dajcie sobie spokój. Lepiej przeczytać tę książkę! Wszystko, co trzeba wiedzieć o pisaniu scenariuszy, w ujęciu legendarnego nauczyciela, Lew Huntera. Obowiązkowa lektura dla każdego szanującego się scenarzysty.

Richard Donner

reżyser Zabójczej broni

 

Podręcznik Kurs pisania scenariuszy Lew Huntera to nieoceniona pomoc dla wszystkich mających ambicje pisać scenariusze, napisany przez osobę, której życzliwość, humor i doświadczenie znane są w całej branży.

Joel Schumacher

reżyser (Klient, UpadekTelefon)


Dla wszystkich udręczonych i zagubionych scenarzystów. Nie traćcie otuchy. Nadchodzi odsiecz. W Kursie pisania scenariuszy Lew Huntera odkryjecie wszystko, czego poszukiwaliście. Hunter przelał to wszystko na papier z entuzjazmem, zrozumieniem dla cierpień twórczych i dużą dawką wdzięku. Jest to pozycja znakomita, będąca źródłem pokrzepienia i inspiracji.

Irving Ravetch i Harriet Frank, Jr

scenarzyści, laureaci Oskara za Norma Rae i Hud, syn farmera


Mówiąc wprost, Lew Hunter wywarł na moje życie większy wpływ niż jakikolwiek inny nauczyciel. Jego sposób przekazywania wiedzy i osobiste zaangażowanie sprawiły, że Lew stał się rodzajem guru dla całego pokolenia scenarzystów.

David Titcher

scenarzysta Morgan Stewart powraca do domu

 

Odkąd poznałem Lew Huntera, niedługo po tym jak rozpocząłem pracę w przemyśle rozrywkowym, śledziłem jego karierę z wielkim zainteresowaniem. Ogromną radość sprawiły mi wieści o opublikowaniu niniejszej książki, dzięki której jego niezwykły sposób pracy poparty imponującym doświadczeniem dotrze do wszystkich pragnących nauczyć się trudnego, ale i bardzo satysfakcjonującego rzemiosła.

Peter Chernin

Prezes wytwórni 20th Century Fox


Słowo dla wszystkich początkujących scenarzystów: Jeżeli nie jesteście w stanie zapisać się na kurs Profesora Huntera, kupcie tę książkę i przestudiujcie ją od deski do deski. To może być najszybsza i najpewniejsza droga do sukcesu.


Julius Epstein

scenarzysta (Casablanka)

 

 

 

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także:

Polecamy także:

Praca nad filmem
   
 

Komentarze

Koszyk: 0
Partnerzy

 

 

 PARTNERZY WYDAWNICTWA FILMOWEGO

 

 

 

 

 

 

 

Cytat tygodnia

Aktorstwo nie jest zawodem dla lękliwych. W dawnych czasach aktorów grzebano na rozstajach dróg z kołkiem wbitym w serce. Ich sposób gry tak bardzo poruszał widzów, że bali się ich duchów. Wspaniały komplement.


Tamci artyści nie grali po to, by dostać się do szkoły aktorskiej albo otrzymać dobrą recenzję, ale by wzbudzić w widzach lęk o ich własne dusze. I to jest moim zdaniem wzorzec dla każdego aktora.


David Mamet, Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie

Dane adresowe

Wydawnictwo Filmowe

Aneta Batko-Banaszek

ul. Wybickiego 45

32-400 Myślenice

tel. 503 688 915

NIP 681 146 40 44

Bank Pekao SA 
nr konta:

12 1240 5051 1111 0010 4270 1128