Aktualności
 • "Prawda I fałsz" - dodruk książki D. Mameta

  2023-01-13 20:07

  Dostępny jest już dodruk książki Davida Mameta "Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie".

 • Jesteśmy sponsorem Węgiel Film Festival

  2018-04-04 19:13

  W tym roku już po raz piąty wspieramy Węgiel Film Festival w Katowicach.

   

  Tym razem to już XV jubileuszowa edycja Festiwalu, organizowanego przez studentów WRiTV UŚ. Jego ideą jest prezentacja twórczości studentów szkół filmowych z całego świata. Odbędzie się w dn. 12-13 kwietnia 2018 r. w nowej siedzibie WRiTV w Katowicach.

O wydawnictwie

O nas

Wydawnictwo Filmowe zostało stworzone przez ludzi kochających kino dla ludzi kochających kino. Chcemy zapełnić lukę na rynku wydawniczym i dostarczać Czytelnikom książki, które są nie tylko podręcznikami zawodowymi, ale pozostając cennym źródłem wiedzy dla profesjonalistów, mogą zaciekawić i zainspirować wszystkich odbiorców o zainteresowaniach humanistycznych.

Dodaj swój adres, aby otrzymywać interesujące informacje na swoją skrzynkę.

O Wydawnictwie

Wydawnictwo Filmowe zostało stworzone przez ludzi kochających kino dla ludzi kochających kino. Chcemy zapełnić lukę na rynku wydawniczym i dostarczać Czytelnikom książki, które są nie tylko podręcznikami zawodowymi, ale pozostając cennym źródłem wiedzy dla profesjonalistów, mogą zaciekawić i zainspirować wszystkich odbiorców o zainteresowaniach humanistycznych.

Chcemy oddać w ręce odbiorców pozycje, których sami kształcąc się i rozwijając poszukiwaliśmy. Są to dzieła napisane przez najwybitniejszych teoretyków i praktyków, uznawane za kanon w krajach anglosaskich, u nas niestety ciągle niedostępne. Do tłumaczenia zapraszamy ludzi z branży: scenarzystów i reżyserów, znających język i uwarunkowania zawodu, a zarazem posiadających wyczucie literackie, aby nasze przekłady nie były tylko suchymi odwzorowaniami oryginału, ale oddawały ich „ducha”, styl autorów będących często wybitnymi pisarzami.

Szukamy również autorów polskich, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia o filmie w kontekście szerszym niż tylko zbiór sztampowych porad. Dbamy o poziom redaktorski i edytorski naszych książek, zapraszając do współpracy tylko profesjonalistów z branży wydawniczej.

Na początek chcemy zaprezentować naszym Czytelnikom pięć pozycji:

 • David Mamet

  Reżyseria filmowa

  Książka jest zapisem serii wykładów, które David Mamet prowadził na wydziale filmowym w Columbia University.

   

  W większości napisana jest w formie dialogu ze studentami. Każdy rozdział w odkrywczy sposób wprowadza Czytelnika w świat filmowego myślenia, akcentując najważniejsze reżyserskie narzędzia.

 • David Mamet

  Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie


  Mametowi udało się obnażyć mity, które przez aktorów i reżyserów uważane są za prawdę.

   Anthony Hopkins

   

  Uważana za najlepszą i najbardziej praktyczną pozycję na temat aktorstwa - jest to książka równie pouczająca jak dowcipna, i równie obrazoburcza jak inspirująca.

   


   

   

 • Sidney Lumet

  Praca nad filmem


  Twórca Dwunastu gniewnych ludzi, Serpico, Pieskiego popołudnia zmarł niestety w 2011 roku. Oprócz swoich nieśmiertelnych dzieł pozostawił coś równie cennego – książkę, która podsumowuje doświadczenia jego kilkudziesięcioletniej kariery. 

   

   


 • Lew Hunter

  Kurs pisania scenariuszy

  „Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zrealizowało marzenia o zostaniu scenarzystami, jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter, doświadczony autor i profesor uważany za jednego z najlepszych nauczycieli scenariopisarstwa w Stanach Zjednoczonych. 
   


   

 
 • Dodaj link do:
 • www.facebook.com
Koszyk: 0
Partnerzy

 

 

 PARTNERZY WYDAWNICTWA FILMOWEGO

 

 

 

 

 

 

 

Cytat tygodnia

Aktorstwo nie jest zawodem dla lękliwych. W dawnych czasach aktorów grzebano na rozstajach dróg z kołkiem wbitym w serce. Ich sposób gry tak bardzo poruszał widzów, że bali się ich duchów. Wspaniały komplement.


Tamci artyści nie grali po to, by dostać się do szkoły aktorskiej albo otrzymać dobrą recenzję, ale by wzbudzić w widzach lęk o ich własne dusze. I to jest moim zdaniem wzorzec dla każdego aktora.


David Mamet, Prawda i fałsz. Herezja i zdrowy rozsądek w aktorstwie

Dane adresowe

Wydawnictwo Filmowe

Aneta Batko-Banaszek

ul. Wybickiego 45

32-400 Myślenice

tel. 503 688 915

NIP 681 146 40 44

Bank Pekao SA 
nr konta:

12 1240 5051 1111 0010 4270 1128